Online-infosessie: co-governance voor artsen in ziekenhuisbestuur (17/9 om 20u)

2024.123

 

In het groter kader van de aan gang zijnde hervorming van de ziekenhuisfinanciering ligt ook het dossier van de co-governance van de artsen in het ziekenhuisbestuur op tafel.

Meer nog, het is zelfs ASGB/Kartel geweest die dit als eerste geïnitieerd heeft en dit op ons congres van maart 2023, zie ppt als bijlage bij dit bericht, waarna ook de andere ‘partijen’ er zijn over gaan nadenken. Op de ad hoc werkgroep inzake de ziekenhuishervorming o.l.v. Johan Kips dient dit de komende maanden gefinaliseerd te worden.

Wij willen dan ook graag de huidige stand van zaken toelichten aan onze leden.

We nodigen u daartoe uit op een online-infosessie op dinsdag 17 september a.s. van 20u tot 22u

Gelieve u aub (te laatste op 15 september) aan te melden via info@asgb.be (met uw naam en RIZIV-nummer), waarna we u op de dag van de infosessie de vergaderlink zullen sturen.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.028

NRKP organiseert webinar doelmatige zorg op 12 maart 2026

 

De Nationale raad voor kwaliteitspromotie (NRKP), opgericht binnen het RIZIV heeft tot doel initiatieven te bevorderen en te ondersteunen die de kwaliteit van de zorg verbeteren.

In het kader van een kwaliteitsbevorderende aanpak wil de NRKP de vertegenwoordigers van de verschillende medische specialismen uitnodigen om te werken aan analyses van praktijkvariaties (of van het voorschrijven van geneesmiddelen) die betrekking hebben op hun specialisme.

2026.027

Advies HGR voor griepvaccinatie 2026-2027 gepubliceerd

 

Het advies voor het voorbije vaccinatieseizoen (2025-2026) kwam rijkelijk laat met alle problemen vandien.

Blijkbaar heeft de Hoge Gezondheidsraad (HGR) daar lessen uit getrokken, want het advies voor het komende seizoen (2026-2027) is al klaar.

Via de link hierna kunt dit advies nalezen : https://www.hgr-css.be/nl/advies/9897/vaccinatie-tegen-seizoensgebonden-griep-seizoen-2026-2027

2026.026

Tabel met globaal prospectief bedrag LVZ voor 2026 gepubliceerd

 

In het Staatsblad van 26 februari 2026 verscheen de tabel met het prospectief bedrag laagvariabele zorg voor 2026.

Voor raadpleging van de tabel, zie de pdf als bijlage.

Deze bedragen zijn van toepassing voor opnames uit de periode na 31 december 2025 en vóór 1 januari 2027.