Nieuwe ASGB-voorzitter specialisten: meerdere handen maken lichter werk

2024.137

 

Het syndicale werk vraagt alsmaar meer inzet en tijd van onze bestuurders en mandatarissen. En dat moet allemaal gebeuren ‘voor, tussen en na’ hun klinische werk (tegen niet meer dan een onkostenvergoeding).

In die context leek het ons opportuun om de tendens te intensifiëren waarbij we het werk over meerdere schouders proberen te spreiden.

We zijn dan ook verheugd dat Dr. Lieselot Brepoels (nucleaire geneeskunde) de rol van voorzitter specialisten van ASGB op zich wil nemen. 

Zij zal daarin geruggesteund worden door Dr. Thomas Gevaert in zijn nieuwe rol als ondervoorzitter én door Dr. Robert Rutsaert zonder wiens uitgebreide dossierkennis en ongelooflijke werkkracht ASGB niet zou geworden zijn wat het nu is.

De huisartsenvleugel blijft daarnaast in handen van Dr. Michel Creemers (voorzitter) en Dr. Machteld Hofmans (ondervoorzitter).

Met dit sterke team komt ASGB niet alleen tegemoet aan de verzuchtingen tot vervrouwelijking en verjonging maar weten we ons ook en vooral te wapenen voor de toekomst.

Ten slotte nog een speciaal woordje van dank aan Dr. Gevaert die de voorbije jaren een zeer belangrijke rol gespeeld heeft binnen ASGB. Zijn inhoudelijke inzichten, zijn nooit aflatende inzet en zijn zeer vlotte pen, … we prijzen ons gelukkig dat we het helemaal niet hoeven te verliezen doordat hij voorzitter van het Kartel blijft.

Zo blijft Thomas ook nog in de NCAZ zetelen maar dan als expert, terwijl Dr. Brepoels onze effectieve wordt voor de specialisten. Daarnaast zal Thomas ons ook nog blijven vertegenwoordigen in de ad-hoc groep over de ziekenhuishervorming. In het Verzekeringscomité heeft Dr. Pieter De Schouwer (klinisch bioloog) dan weer de scepter overgenomen.

Reacties

Veel succes!

heidi van den bulck

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.

2026.108

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.