Update stuurgroep Kafka april 2025

2025.034

 

In de stuurgroep KAFKA hebben Jong Domus en ASGB, AADM en VAS zich verenigd om de strijd aan te binden met de administratieve overlast voor huisartsen. 

Meer bepaald spannen we ons in om overbodige en paraplu-attesten af te schaffen.

Het vergt meestal veel inspanningen en tijd om iets gedaan te krijgen. Maar gelukkig kunnen we u opnieuw een aantal verwezenlijkingen voorstellen.

 

Attest voorafgaand aan brandweerproeven is in afschaffing
Tot nu toe was een attest van de (huis)arts vereist waarin werd verklaard dat de kandidaat “lichamelijk geschikt is om deel te nemen” aan de brandweerproeven. Dit attest was echter te vaag en en het is niet nuttig dat een huisarts tussenkomt om te bepalen of de deelnemer geschikt is om de proeven uit te voeren.
https://www.zinloosattest.be/attest-voorafgaand-aan-brandweerproeven-is-in-afschaffing/


 

Mult-eMediatt: maak er zeker gebruik van!
Mult-eMediatt is al geruime tijd beschikbaar voor het elektronisch versturen van getuigschriften arbeidsongeschiktheid uit uw medisch pakket naar de mutualiteiten en Medex. Stuurgroep KAFKA heeft structureel overleg met eHealth om de verdere uitrol te ondersteunen en aan te dringen op een vlotte en eenvoudige werking.

https://www.zinloosattest.be/mult-emediatt-maak-er-gebruik-van/



 

Weg met het paraplu-sportattest: kwaliteitsstandaard voor sportgeschiktheidsonderzoek op komst
De sportattesten voor deelname aan sportclubs zijn bij huisartsen vaak goed gekend, en we ontvangen hierover regelmatig vragen. Dankzij een nieuw besluit van de Vlaamse regering kan er gelukkig een einde komen aan de vele onduidelijkheden rond dergelijke attesten.
https://www.zinloosattest.be/weg-met-het-paraplu-sportattest-kwaliteitsstandaard-voor-sportgeschiktheidsonderzoek-op-komst/

 

 

Bijkomend notificatieformulier baarmoederhalskankerscreening: een zinloze extra stap
Sinds 1 januari 2025 zijn er veranderingen in het screeningsschema voor baarmoederhalskanker, inclusief een verplicht notificatieformulier voor (huis)artsen. Dit formulier bevat echter dubbele informatie, wat volgens de Stuurgroep KAFKA leidt tot onnodige administratieve overlast.
https://www.zinloosattest.be/bijkomend-notificatieformulier-baarmoederhalskankerscreening-een-zinloze-extra-stap/

 

Reacties

Attesten - afwezigheid school.
Dit lijkt mij laaghangend fruit. Hier gaat veel zinloze tijd in zitten. Veel onzinnige consulten, die vervangen kunnen worden door www.moetiknaardedokter.be. Laten we spijbelen op een andere wijze detecteren en aanpakken, niet via de huisarts. Een uitzondering zou examens kunnen zijn.
Dank voor al jullie zinvol werk!!

Egbert van Wijk

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.028

NRKP organiseert webinar doelmatige zorg op 12 maart 2026

 

De Nationale raad voor kwaliteitspromotie (NRKP), opgericht binnen het RIZIV heeft tot doel initiatieven te bevorderen en te ondersteunen die de kwaliteit van de zorg verbeteren.

In het kader van een kwaliteitsbevorderende aanpak wil de NRKP de vertegenwoordigers van de verschillende medische specialismen uitnodigen om te werken aan analyses van praktijkvariaties (of van het voorschrijven van geneesmiddelen) die betrekking hebben op hun specialisme.

2026.027

Advies HGR voor griepvaccinatie 2026-2027 gepubliceerd

 

Het advies voor het voorbije vaccinatieseizoen (2025-2026) kwam rijkelijk laat met alle problemen vandien.

Blijkbaar heeft de Hoge Gezondheidsraad (HGR) daar lessen uit getrokken, want het advies voor het komende seizoen (2026-2027) is al klaar.

Via de link hierna kunt dit advies nalezen : https://www.hgr-css.be/nl/advies/9897/vaccinatie-tegen-seizoensgebonden-griep-seizoen-2026-2027

2026.026

Tabel met globaal prospectief bedrag LVZ voor 2026 gepubliceerd

 

In het Staatsblad van 26 februari 2026 verscheen de tabel met het prospectief bedrag laagvariabele zorg voor 2026.

Voor raadpleging van de tabel, zie de pdf als bijlage.

Deze bedragen zijn van toepassing voor opnames uit de periode na 31 december 2025 en vóór 1 januari 2027.