Verslag TGR 26.04.2005

ASGB-BERICHT 2005.053

ASGB-bericht2005.053/Verslag TGR 26.04.2005 - 28 april 2005 Geachte Collega, Hierbij in een notedop verslag van de plenaire vergadering van de TGR van gisteravond. met collegiale groeten, het ASGB-bestuur. Vergadering van gisteren avond was eigenlijk een slag in het water. Er zijn geen beslissingen genomen, alleen een stand van zaken van de verschillende dossiers waar men mee bezig is. - Decumul gastro-entero: afgevoerd - Echo en connexiteit: ad hoc werkgroep opgericht die voor het eerst bijeenkomt op 31 mei - Fysio en interpretatie: werkgroep ad hoc, komt voor het eerst bijeen op 24 mei. - Urgentiesupplementen: geen eensgezindheid om van het huidig systeem af te wijken - Bariatrische heelkunde: niet besproken; besluit was om aan de (te) strenge eis van BMI>40 te houden en na 1 of 2 jaar te evalueren.

2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: