Subsidies palliatieve zorg - 29 augustus 2005

ASGB-BERICHT 2005.106



Bijlage:

Bijlage BS 150705-subs pall zorg.pdf





Geachte Collega,



In het BS van 15/7/05 verscheen een KB i.v.m. subsidies voor associaties palliatieve zorg.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.

 


Publicatie: 2005-07-15

                                                                            

FEDERALE OVERHEIDSDIENST VOLKSGEZONDHEID,

VEILIGHEID VAN DE VOEDSELKETEN  

EN LEEFMILIEU                                

                                                                       

 4 JULI 2005. - Ministerieel besluit houdende vaststelling van de subsidie toegekend aan sommige associaties voor palliatieve zorgen voor het jaar 2005

De Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid,

Gelet op de wet op de ziekenhuizen, gecoördineerd op 7 augustus 1987, inzonderheid op artikel 9bis, ingevoegd bij de wet van 25 januari 1990;

Gelet op de wet van 27 december 2004 houdende de algemene uitgavenbegroting voor het begrotingsjaar 2005;

Gelet op het koninklijk besluit van 19 juni 1997 waarbij sommige bepalingen van de wet op de ziekenhuizen, gecoördineerd op 7 augustus 1987, toepasselijk worden verklaard op de samenwerkingsverbanden inzake

palliatieve verzorging tussen verzorgingsinstellingen en -diensten;

Gelet op het koninklijk besluit van 19 juni 1997 houdende vaststelling van de normen waaraan een samenwerkingsverband inzake palliatieve zorg moet voldoen om te worden erkend, gewijzigd door de koninklijke besluiten van 16 december 1997, 19 april 1999 en 4 oktober 2001;

Gelet op het koninklijk besluit van 19 juni 1997 houdende vaststelling van de subsidie toegekend aan de samenwerkingsverbanden inzake palliatieve verzorging tussen verzorgingsinstellingen en -diensten en houdende regeling

van de toekenningsprocedure, gewijzigd door koninklijke besluiten van 19 april 1999 en 4 oktober 2001;

Gelet op de erkenningsbeslissingen medegedeeld door de bevoegde regiona le of communautaire autoriteiten;

Gelet op het advies van de Inspectie van Financiën, gegeven op 19 mei 2005, Besluit :

Artikel 1. Er wordt aan de samenwerkingsverbanden inzake palliatieve verzorging, opgenomen in de tabel in bijlage, het bij hun benaming vermelde bedrag toegekend als subsidie voor het jaar 2005.

Art. 2. § 1. De betaling van de subsidie of het saldo in geval van voorschot verleend overeenkomstig § 2, gebeurt nadat het begunstigde platform voor palliatieve zorg ten laatste tegen 30 september 2006 heeft voorgelegd :

- een kopie van het aanwervingscontract van gesubsidieerd personeel;

- een bewijs waaruit blijkt dat het totale bedrag van de subsidies toegekend door de diverse machten of tussenkomende instellingen niet meer bedraagt dan 100 % van de totale lasten gedekt door deze subsidies;

- het rekeningnummer waarop de subsidie overgeschreven dient te worden.

§ 2. Een voorschot ten bedrage van 60 % van de toegekende subsidie kan worden verleend. Daartoe dient het samenwerkingsverband een aanvraag met vermelding van rekeningnummer in, binnen de maand na kennisgeving van de

toekenning van de subsidie, bij het Directoraat-generaal Organisatie Gezondheidszorgen - Boekhouding en Beheer der Ziekenhuizen - FOD Volksgezondheid, Veiligheid van de Voedselketen en Leefmilieu.

Art. 3. Dit besluit treedt in werking de dag waarop het in het Belgisch Staatsblad wordt bekendgemaakt.

Brussel, 4 juli 2005.

R. DEMOTTE

Voor de raadpleging van de tabel (zie bijlage)

Gezien om als bijlage te worden toegevoegd aan het ministerieel besluit van 4 juli 2005 houdende vaststelling van de subsidie toegekend aan sommige associaties voor palliatieve zorgen voor het jaar 2005.

De Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid,

R. DEMOTTE

2026.115

Update Impulseo: premie voor (loon)kosten 2026 blijft gevrijwaard

 

Het gezamenlijke initiatief van huisartsen en praktijkondersteuners heeft na overleg met het kabinet van minister Gennez een eerste succes geboekt.

De Impulseo-premie voor de loonkosten van 2026 blijft behouden en wordt in 2027 nog uitbetaald.

Tegelijk lanceren de betrokken organisaties, waaronder dus het ASGB,  een bevraging om de impact van de geplande afschaffing van Impulseo in kaart te brengen.

 

 

2026.114

Informatiecampagne RIZIV over GMD: wat is dat daar over arbeidsongeschiktheid?

 

Op 23 oktober jl. heeft het RIZIV een brief gestuurd naar de huisartsen om het belang van het GMD nog eens te kaderen (zie pdf als bijlage).

In die brief stond ook een passage over het feit dat vanaf 2027 het GMD onmisbaar zal zijn bij het attesteren van arbeidsongeschiktheid.

Die passage heeft blijkbaar voor heel wat verwarring en ongerustheid gezorgd, zo maken wij op uit (heel wat) reacties die we hebben ontvangen.

Vandaar dat we één en ander willen verduidelijken.

2026.113

Nieuwe regels voor terugbetaling dermatochalasis (oftalmologie)

 

Op 28 oktober 2026 werd een KB van 8 oktober 2026 gepubliceerd dat aangepaste regels invoert voor de terugbetaling van dermatochalasis (245733-245744 Plastie voor dermatochalasis van het bovenste ooglid, per ooglid" N 200).

Deze nieuwe regels die in voege treden vanaf 1 december 2026, zouden aldus een onderliggende nota van het Verzekeringscomité objectiever en betrouwbaarder moeten zijn dan de huidige criteria.