Administratieve overlast bij geneesmiddelenvoorschrift

ASGB-BERICHT 2006.221

ASGB-bericht2006.221/Administratieve overlast bij geneesmiddelenvoorschrift - 19 oktober 2006 Geachte Collega, We zijn al lang bezig met de vraag om de administratieve overlast bij het voorschrijven van geneesmiddelen te beperken. Bijvoorbeeld bij het voorschrijven van Rilatine bij ADHD of van anti-epileptica. Mevrouw Turtelboom, volksvertegenwoordiger, heeft onze vraag recent ook nog eens in het Parlement overgemaakt aan minister Demotte die daarop het bijgevoegde frustrerende antwoord gaf. (antwoord minister Demotte) Uiteraard gaan we de minister hierover opnieuw aanpakken. Het kan natuurlijk niet de oplossing zijn om de patiënt hiervoor te laten opdraaien door nog slechts één verpakking te laten terugbetalen. Indien slechts één verpakking zou worden terugbetaald dan lijken de overige bezwaren ineens niet meer van belang. Ook grote verpakkingen alléén zijn geen oplossing; het aantal voorschriften zou dan van misschien van 50 tot 15 kunnen gereduceerd worden. met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.

2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: