Werkgroep forfaitarisering medische beeldvorming

ASGB-BERICHT 2007.036

ASGB-bericht2007.036/Werkgroep forfaitarisering medische beeldvorming - 23 februari 2007

 

Geachte Collega,

Het lopende akkoord voorziet - net zoals het vorige- in de oprichting van een werkgroep van de Nationale Commissie Geneesheren-Ziekenfondsen met als opdracht voorstellen te formuleren 'inzake de forfaitarisering' van de medische beeldvorming 2007.

Dit punt werd op ons verzoek in het akkoord opgenomen omdat de berekeningswijze van de forfaitaire honoraria o.i. obsoleet is en aanleiding geeft tot belangrijke communautaire scheeftrekkingen. Eerstdaags bezorgen we u daarover een verder analyse. We wensen een correctie net zoals we die in 2001 voor de klinische biologie hebben kunnen realiseren.

Er bestaat bij de andere partners blijkbaar weinig animo om de werkzaamheden aan te vatten.

Leden die eventueel willen meewerken aan deze werkgroep kunnen zich kenbaar maken via het secretariaat.

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: