Verlenging terugbetaling Novo Mix 30

ASGB-BERICHT 2007.180

Geachte Collega,

 

Door een verandering in de reglementering sinds 1/8/07 kan de verlenging van terugbetaling van Novo Mix 30 voor patiënten, die in de conventie zitten, eventueel een probleem opleveren.

Er zijn al maatregelen genomen door de Commissie Terugbetaling Geneesmiddelen om dit probleem op te lossen, maar het gaat nog enige tijd duren voor dit alles gepubliceerd zal worden.

In afwachting van de definitieve publicatie is er wel een overgangsregeling uitgewerkt, die ik hier echter niet mag toelichten, omdat alles wat in de CTG besproken wordt confidentieel moet blijven.

 

Wie moeilijkheden ondervindt bij de verlenging kan met mij contact opnemen.

 

Dr. Reinier Hueting

vertegenwoordiger van het Kartel in de CTG

reinier.hueting@skynet.be

2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: