Agenda NCGZ

ASGB-BERICHT 2007.219


Geachte Collega,

Hierbij vindt u de agenda voor de volgende vergadering van de NCGZ.

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur. 

 


Mevrouw, Mijnheer,

Wij nodigen u uit voor de vergadering van de nationale commissie geneesheren-ziekenfondsen die zal plaatsvinden op maandag 10 december 2007 (uurregeling zie hieronder) op de zetel van het RIZIV (Tervurenlaan 211 - 1150 BRUSSEL " zaal DELVAUX " 8e verdieping).



U wordt daarop uitgenodigd om de volgende agenda te behandelen:

            Vervolg van de werkzaamheden voor het afsluiten van een nieuw akkoord

§         18.00uur-20.00 uur: Algemene maatregelen en geneesheren-specialisten (sandwiches zullen beschikbaar zijn)

§         20.00 uur: Huisartsen en vervolg van de algemene bespreking

  

Mededeling: “feedback antibiotica in bijlage.

In overeenstemming met de wet tot bescherming van de persoonlijke levenssfeer (privacywet) worden de deelnemers op de hoogte gebracht dat van deze vergadering een audio registratie gemaakt wordt en dat deze registratie onmiddellijk vernietigd wordt na goedkeuring van het proces-verbaal van de vergadering.

Hoogachtend,

E. TEUNKENS,

Secretaris van de NCGZ

2026.115

Update Impulseo: premie voor (loon)kosten 2026 blijft gevrijwaard

 

Het gezamenlijke initiatief van huisartsen en praktijkondersteuners heeft na overleg met het kabinet van minister Gennez een eerste succes geboekt.

De Impulseo-premie voor de loonkosten van 2026 blijft behouden en wordt in 2027 nog uitbetaald.

Tegelijk lanceren de betrokken organisaties, waaronder dus het ASGB,  een bevraging om de impact van de geplande afschaffing van Impulseo in kaart te brengen.

 

 

2026.114

Informatiecampagne RIZIV over GMD: wat is dat daar over arbeidsongeschiktheid?

 

Op 23 oktober jl. heeft het RIZIV een brief gestuurd naar de huisartsen om het belang van het GMD nog eens te kaderen (zie pdf als bijlage).

In die brief stond ook een passage over het feit dat vanaf 2027 het GMD onmisbaar zal zijn bij het attesteren van arbeidsongeschiktheid.

Die passage heeft blijkbaar voor heel wat verwarring en ongerustheid gezorgd, zo maken wij op uit (heel wat) reacties die we hebben ontvangen.

Vandaar dat we één en ander willen verduidelijken.

2026.113

Nieuwe regels voor terugbetaling dermatochalasis (oftalmologie)

 

Op 28 oktober 2026 werd een KB van 8 oktober 2026 gepubliceerd dat aangepaste regels invoert voor de terugbetaling van dermatochalasis (245733-245744 Plastie voor dermatochalasis van het bovenste ooglid, per ooglid" N 200).

Deze nieuwe regels die in voege treden vanaf 1 december 2026, zouden aldus een onderliggende nota van het Verzekeringscomité objectiever en betrouwbaarder moeten zijn dan de huidige criteria.