IMPULSEO II - stand van zaken

ASGB-BERICHT 2008.042

Geachte Collega,
 
Het dossier IMPULSEO II nadert stilaan de eindfase.
De publicatie van het Koninklijk Besluit in het Belgisch Staatsblad is nakend.
 
Na overleg met het Participatiefonds kunnen wij u het volgende meedelen:

    • De termijn om uw aanvraag voor tussenkomst van personeelskosten voor uw praktijkassistente van 2007 (aanvraag 2008) in te dienen, zal 3 maand bedragen.  De termijn van 3 maand zal een aanvang nemen op het ogenblik van publicatie van het KB.  Dit wil zeggen dat de normale datum van indiening nl. 30 juni, zal gelden voor alle volgende jaren, maar uitzonderlijk dus niet voor deze eerste aanvraag.
    • In verband met de controle op de toepassing van het juiste loonbarema voor uw praktijkassistente zal een attest moeten afgeleverd worden door uw sociaal werkgeverssecretariaat. Wij beschikken op dit moment nog niet over een modelformulier.  Voorlopig kunt u dus nog niets doen.
    • De aanvraag zelf zal ook dienen te gebeuren op een speciaal daartoe opgemaakt formulier. Van dit formulier bestaat nog geen definitieve versie. Voorlopig kunt u ook hiervoor nog niets doen. 

Indien u wenst dat het ASGB uw dossier kosteloos voorbereidt, kunt u reeds volgende documenten meedelen (tenzij u dit reeds deed):

    • associatie-overeenkomst of netwerkovereenkomst
    • arbeidsovereenkomst met de praktijkassistente
    • formulier met globale loonkost van uw praktijkassistente voor het jaar 2007 (wordt u normaal door uw sociaal werkgeverssecretariaat bezorgd in de maanden maart of april)

Aarzel niet contact op te nemen met het ASGB-secretariaat indien u nog vragen heeft.
 
Wij houden u verder op de hoogte.
 
Met vriendelijke groeten,
 
het ASGB-bestuur
 
 
 

2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: