Toelage universitaire centra voor huisartsgeneeskunde

ASGB-BERICHT 2008.118


Geachte Collega,



In het BS van 27/6/2008 verscheen een MB i.v.m. bijkomende betoelaging van de universitaire centra voor huisartsgeneeskunde.



Met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.
 


Publicatie: 2008-06-27

                                                                            

FEDERALE OVERHEIDSDIENST VOLKSGEZONDHEID, VEILIGHEID VAN DE VOEDSELKETEN EN LEEFMILIEU                                

                                                                            

7 MEI 2008. - Ministerieel besluit tot toekenning van een bijkomende toelage aan de universitaire en interuniversitaire centra voor huisartsgeneeskunde.


De Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid,

Gelet op de financiewet van 12 december 2007 voor het begrotingsjaar 2008, inzonderheid op begroting 25, artikel 52/43 33 35 95;

Gelet op de wet van 7 april 2008 tot opening van voorlopige kredieten voor de maanden april, mei en juni 2008;

Gelet op het koninklijk besluit van 20 december 1984 tot toekenning van een toelage aan de universitaire en interuniversitaire centra voor huisartsgeneeskunde;

Gelet op het ministerieel besluit van 21 december 1984 tot erkenning van de universitaire en interuniversitaire centra voor huisartsgeneeskunde met het oog op de toekenning van een toelage;

Gelet op het ministerieel besluit van 26 november 1997 tot vaststelling van de criteria voor de erkenning van de stagemeesters in de huisartsgeneeskunde gewijzigd bij ministerieel besluit van 13 juli 2001;

Gelet op het gunstig advies van de Inspecteur van Financiën, gegeven op 8 februari 2008.

Besluit :

Artikel 1. De toelage die aan de universitaire en interuniversitaire centra voor huisartsgeneeskunde kan worden verleend voor het organiseren van de seminaries, alsmede voor de wetenschappelijke, didactische en pedagogische omkadering van de stagemeesters en de deskundigen, zoals voorzien in het ministerieel besluit van 26 november 1997 tot vaststelling van de criteria voor de erkenning van de stagemeesters in de huisartsgeneeskunde, wordt voor het 1ste semester van 2008 vastgesteld op maximum 95.000 EUR.

De verdeling en de regeling van deze toelage zijn opgenomen in de bijlage.

Art. 2. De Voorzitter van het Directiecomité van de Federale Overheidsdienst Volksgezondheid, Veiligheid van de Voedselketen en Leefmilieu is met de uitvoering van dit besluit belast.

Art. 3. Dit besluit heeft uitwerking met ingang van 1 januari 2008.

Brussel, 7 mei 2008.

Mevr. L. ONKELINX



Bijlage

Toelage 1e semester 2008

Regeling :

Het voorschot zal op de dag van de bekendmaking van dit besluit gestort worden.

Om de administratie in staat te stellen het saldo van de hierboven vermelde toelage te ordonnanceren, is een rechtvaardigingsdossier vereist, dat dient te bestaan uit :

- Originele facturen of bewijsstukken (loonfiches met de identiteit van de begunstigde,...) voor het bedrag van de totale toelage met betrekking tot de kosten die uw organisatie heeft gemaakt in 2008 (van 1 januari 2008 tot 30 juni 2008) bij de actie waarvan sprake is in het besluit. In aanmerking zullen worden genomen de werkings- en personeelskosten voor de gesubsidieerde activiteit, met name lonen, reiskosten, kosten voor kleine kantoorbehoeften (telefoon, correspondentie,...) of leveringen (die rechtsreeks verband houden met de ondersteunde actie). De investeringskosten en de kosten voor de terugbetaling van de lening komen niet in aanmerking. Deze documenten zullen u na afsluiting van uw dossier worden teruggestuurd.

- Een schuldvordering ten bedrage van het saldo voor het 1e semester 2008 (met vermelding van de contactgegevens van de begunstigde, met inbegrip van zijn bankrekeningnummer).

- Een overzicht van de gemaakte kosten.

- Een beknopte uitleg over het gebruik van de toegekende toelage (programma van de wetenschappelijke, didactische of pedagogische activiteiten waaraan de stagemeesters hebben kunnen deelnemen of seminaries waarop de kandidaat huisartsen aanwezig waren, aantal deelnemers...).

Voormelde documenten moeten vóór 1 februari 2009 (de ongebruikte kredieten ten laste van de begroting voor 2008 vervallen automatisch eind 2009) worden ingediend bij de Federale Overheidsdienst Volksgezondheid, Veiligheid van de Voedselketen en Leefmilieu, Directoraat-generaal Basisgezondheidszorg en Crisisbeheer, bureau 02 E 007, Eurostation II, Victor Hortaplein 40, bus 10, te 1060 Brussel.

Gezien om te worden gevoegd bij het ministerieel besluit van 7 mei 2008 tot toekenning van een bijkomende toelage aan de universitaire en interuniversitaire centra voor huisartsgeneeskunde.

Brussel, 7 mei 2008.

De Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid,

Mevr. L. ONKELINX

2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: