Verlenging overgangsperiode spoedgevallen

ASGB-BERICHT 2008.257



 

 

Geachte Collega,





In het BS van 23/12/08 verscheen het KB waarin de overgangsperiode voor de permanentie in de gespecialiseerde functie spoedgevallen en MUG-functie verlengd wordt tot 31/12/2012.





met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.

 


 

Publicatie: 2008-12-23

                                                                            

FEDERALE OVERHEIDSDIENST VOLKSGEZONDHEID, VEILIGHEID VAN DE VOEDSELKETEN 

EN LEEFMILIEU                                

                                                                            



15 DECEMBER 2008. - Koninklijk besluit tot wijziging van het koninklijk besluit van 27 april 1998 houdende vaststelling van de normen waaraan een functie « gespecialiseerde spoedgevallenzorg » moet voldoen om erkend te worden

ALBERT II, Koning der Belgen,

Aan allen die nu zijn en hierna wezen zullen, Onze Groet.

Gelet op de wet betreffende de ziekenhuizen en andere verzorgingsinrichtingen, gecoördineerd op 10 juli 2008, artikel 66;

Gelet op het koninklijk besluit van 27 april 1998 waarbij sommige bepalingen van de wet op de ziekenhuizen, gecoördineerd op 7 augustus 1987, toepasselijk worden verklaard op de functie « gespecialiseerde spoedgevallenzorg »;

Gelet op het koninklijk besluit van 27 april 1998 houdende vaststelling van de normen waaraan een functie « gespecialiseerde spoedgevallenzorg » moet voldoen om erkend te worden;

Gelet op het advies van de Nationale Raad voor Ziekenhuisvoorzieningen, Afdeling Programmatie en Erkenning, gegeven op 23 oktober 2008;

Gelet op het advies van de Inspecteur van Financiën, gegeven op 5 november 2008;

Gelet op advies nr. 45.403/3 van de Raad van State, gegeven op 18 november 2008 op met toepassing van artikel 84, § 1, eerste lid, 1°, van de gecoördineerde wetten op de Raad van State;

Op de voordracht van de Minister van Volksgezondheid,

Hebben Wij besloten en besluiten Wij :

Artikel 1. In artikel 13 van het koninklijk besluit van 27 april 1998 houdende vaststelling van de normen waaraan een functie « gespecialiseerde spoedgevallenzorg » moet voldoen om erkend te worden, gewijzigd bij de koninklijke besluiten van 25 november 2002 en 5 maart 2006, worden de volgende wijzigingen aangebracht :

1° in paragraaf 2 worden de woorden « Tot 31 december 2008 » vervangen door de woorden « Tot 31 december 2012 »;

2° in paragraaf 3 worden de woorden « Tot 31 december 2008 » vervangen door de woorden « Tot 31 december 2012 ».

Art. 2. De Minister bevoegd voor Volksgezondheid is belast met de uitvoering van dit besluit.

Brussel, 15 december 2008.

ALBERT

Van Koningswege :

De Minister van Volksgezondheid,

Mevr. L. ONKELINX

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan:

2026.041

Launch event van boek “Breast Cancer, global quality care” op 13 juni 2026

 

Dit boek dat is gebaseerd op het werk van het International Congress of Breast Disease Centres, biedt een uitgebreid overzicht van hoe je, waar je ook woont, een borstkankercentrum kunt opzetten of verbeteren. 

Het is geschreven door een multidisciplinair team van meer dan 100 deskundigen uit 25 landen, waaronder Dr. Didier Verhoeven van AZ Klina.

2026.040

Symposium Medische Wereld op 9 mei 2026

 

Op zaterdag 9 mei vindt het 13de Symposium Medische Wereld plaats in Brussel.

De topics zijn: debat gezondheidszorg, ziekenhuishervorming, Keynote Alain Remue, Esthetische geneeskunde, levenseinde, masterclass communicatie, financiën, enz.

Ook vertegenwoordigers van ASGB/Kartel zullen present zijn.

Locatie : Faculteit Geneeskunde VUB, Laarbeeklaan 103, 1090 Jette
Tijdstip: 9 mei vanaf 9u30