Directeur van de medische hulpverlening

ASGB-BERICHT 2009.032





Geachte Collega,





In het BS van 2/2/09 verscheen een KB waarin bepaald wordt dat de functie van Directeur van de Medische Hulpverlening nu ook kan ingevuld worden door een verpleegkundige.

De Inspecteur van Financiën werd daarover blijkbaar om advies gevraagd de artsen in elk geval niet.


Met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.
 


Publicatie: 2009-02-02

                                                                            

FEDERALE OVERHEIDSDIENST VOLKSGEZONDHEID, VEILIGHEID VAN DE VOEDSELKETEN EN LEEFMILIEU                                

                                                                            



30 DECEMBER 2008. - Koninklijk besluit tot wijziging van het koninklijk besluit van 2 februari 2007 tot bepaling van de functie van Directeur Medische Hulpverlening en het toepassingsgebied ervan.
 
ALBERT II, Koning der Belgen,

Aan allen die nu zijn en hierna wezen zullen, Onze Groet.

Gelet op de wet van 8 juli 1964 betreffende de dringende geneeskundige hulpverlening, artikel 1, derde lid, vervangen bij de wet van 22 februari 1998;

Gelet op het koninklijk besluit nr. 78 van 10 november 1967 betreffende de uitoefening van de gezondheidszorgberoepen, artikel 37bis, ingevoegd bij de wet van 10 augustus 2001;

Gelet op het koninklijk besluit van 2 februari 2007 tot bepaling van de functie van Directeur Medische Hulpverlening en het toepassingsgebied ervan;

Gelet op het advies van de Inspecteur van Financiën, gegeven op 24 september 2008;

Gelet op het advies nr. 45.414/3 van de Raad van State, gegeven op 25 november 2008, met toepassing van artikel 84, §1, eerste lid, 1°, van de gecoördineerde wetten op de Raad van State;

Op de voordracht van de Minister van Volksgezondheid,

Hebben Wij besloten en besluiten Wij :

Artikel 1. Artikel 6, § 2, 2°, van het koninklijk besluit van 2 februari 2007 tot bepaling van de functie van Directeur Medische Hulpverlening en het toepassingsgebied ervan, wordt vervangen door de volgende tekst :

« 2° ofwel een verpleegkundige die houder is van het diploma of de titel van gegradueerde verpleegkundige en van de bijzondere beroepstitel van gegradueerde verpleegkundige in de intensieve en spoedgevallenzorg, die zijn/haar beroep minstens deeltijds in een functie "mobiele urgentiegroep" van een ziekenhuis uitoefent of dit in de loop van de tien jaar voorafgaand aan de datum van aanwijzing heeft gedaan en die de specifieke opleiding zoals bepaald in § 1, 2°, heeft gevolgd, ».

Art. 2. In artikel 10 van hetzelfde besluit worden de woorden « tot uiterlijk 31 december 2008. » vervangen door de woorden « tot uiterlijk 31 december 2009. ».

Art. 3. De Minister bevoegd voor Volksgezondheid is belast met de uitvoering van dit besluit.

Gegeven te Brussel, 30 december 2008.

ALBERT

Van Koningswege :

De Minister van Volksgezondheid,

Mme L. ONKELINX

2026.115

Update Impulseo: premie voor (loon)kosten 2026 blijft gevrijwaard

 

Het gezamenlijke initiatief van huisartsen en praktijkondersteuners heeft na overleg met het kabinet van minister Gennez een eerste succes geboekt.

De Impulseo-premie voor de loonkosten van 2026 blijft behouden en wordt in 2027 nog uitbetaald.

Tegelijk lanceren de betrokken organisaties, waaronder dus het ASGB,  een bevraging om de impact van de geplande afschaffing van Impulseo in kaart te brengen.

 

 

2026.114

Informatiecampagne RIZIV over GMD: wat is dat daar over arbeidsongeschiktheid?

 

Op 23 oktober jl. heeft het RIZIV een brief gestuurd naar de huisartsen om het belang van het GMD nog eens te kaderen (zie pdf als bijlage).

In die brief stond ook een passage over het feit dat vanaf 2027 het GMD onmisbaar zal zijn bij het attesteren van arbeidsongeschiktheid.

Die passage heeft blijkbaar voor heel wat verwarring en ongerustheid gezorgd, zo maken wij op uit (heel wat) reacties die we hebben ontvangen.

Vandaar dat we één en ander willen verduidelijken.

2026.113

Nieuwe regels voor terugbetaling dermatochalasis (oftalmologie)

 

Op 28 oktober 2026 werd een KB van 8 oktober 2026 gepubliceerd dat aangepaste regels invoert voor de terugbetaling van dermatochalasis (245733-245744 Plastie voor dermatochalasis van het bovenste ooglid, per ooglid" N 200).

Deze nieuwe regels die in voege treden vanaf 1 december 2026, zouden aldus een onderliggende nota van het Verzekeringscomité objectiever en betrouwbaarder moeten zijn dan de huidige criteria.