G-stempel en GMD, bis*
v:* {behavior:url(#default#VML);}
o:* {behavior:url(#default#VML);}
w:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}
Normal
0
21
false
false
false
NL
X-NONE
X-NONE
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standaardtabel;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Bijlage:
NCGZ 2009-89 - Groepspraktijken.doc
Geachte Collega,
Na onze brief van juli ll. komt er toch eindelijk enig schot in deze zaak.
Bijgevoegde nota werd door de NCGZ goedgekeurd.
Het is wel de bedoeling dat het GMD-honorarium aan de individuele GMD-houdende huisarts uitbetaald wordt.
met collegiale groeten, het ASGB-bestuur
ASGB-bericht 2009/152 G-stempel en GMD
Geachte Collega,
In verband met de aanhoudende moeilijkheden met de G-stempel en het GMD hebben we hierover nogmaals de NCGZ en het IMA geïnterpelleerd.
Tijdens de vergadering van de NCGZ heeft het Riziv beloofd om werk te maken van de registratie van de groepspraktijken maar resultaat daarvan hoeft niet voor 2010 te worden verwacht.
Intussen eist de BVAS dat de remgeldverlaging voor een GMD-patiënt bij élke huisarts zou gelden. Ze willen hiervoor het budget van de soft echelonnering gebruiken. Dit druist uiteraard volledig in tegen de filosofie van het GMD en biedt ook geen oplossing op de vraag naar automatische verlenging. Het Kartel vroeg integendeel om de soft echelonnering uit te breiden naar alle specialismen, meer dan 1x per jaar, en mits een eenvoudige vermelding van verwijzing op het getuigschrift.
met collegiale groeten, het ASGB-bestuur
Aan de heer J. De Cock
Voorzitter NCGZ
Riziv
Aan de heer M. Justaert
Voorzitter IMA
Geachte Heer,
Met de regelmaat van een klok blijven leden ons problemen melden met het gebruik van de G-stempel in groepspraktijken. Dit systeem is gewoonweg niet werkzaam.
Blijkbaar zijn er loketbedienden van de ziekenfondsen die het systeem niet kennen, het vergeten of niet willen toepassen. Wellicht zullen er af en toe ook wel eens huisartsen zijn die een boekje vergeten te stempelen. Een vrij onnozel werk dat ze nu al jaren als "overgangsmaatregel" moeten uitvoeren terwijl dit al lang had kunnen opgelost zijn op niveau van het IMA/ziekenfonds. Het resultaat is dat patiënten te weinig krijgen terugbetaald en dat via het systeem van de administratieve (niet-)verlenging heel wat GMD's verloren gaan.
Naast een registratie van groepspraktijken dringt zich dus ook een administratieve verlenging zonder verplicht contact op, tenminste tot een bericht van wijziging van GMD-houdende huisarts door de patiënt.
Mag ik vragen om deze aanslepende problematiek nogmaals te agenderen op de NCGZ?
met de meeste hoogachting, Dr. Robert Rutsaert