Opting out*

ASGB-BERICHT 2010.078

v:* {behavior:url(#default#VML);}
o:* {behavior:url(#default#VML);}
w:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal
0

21

false
false
false

NL
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standaardtabel;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}



Geachte Collega,



In tegenstelling tot wat vorige vrijdag in Artsenkrant beweerd werd, hebben wij de mogelijkheid tot opting out niet uit onze duim gezogen.

Zie onderstaande antwoorden aan ASGB-leden die daarom verzochten.

Die van Dr. Snoeckx wordt met zijn uitdrukkelijke goedkeuring gepubliceerd. Die van Dr. Thoelen hadden we tot hiertoe niet verspreid maar de waarheid heeft ook haar rechten.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur


-----Oorspronkelijk bericht-----

Van: Dr. Snoeckx

Verzonden: woensdag 17 februari 2010 20:35

Aan: 'info@domusmedica.be'

CC: 'Frank Snoeckx'

Onderwerp: lidmaatschap DM 2010

Beste,

Betreft lidmaatschap DM voor 2010.

Zoals reeds in een vorige mail gemeld, ben ik  sinds 1973 lid van de WVVH en sinds het ontstaan van DM uiteraard van DM.

om het probleem van het  ‘dubbele lidmaatschap’ met een ander syndicaat te ontlopen, heb ik toch de uitdrukkelijke vraag om een gesplitst lidmaatschap in te voeren, zodat ik alleen lid kan blijven van het wetenschappelijke deel van DM.

Dit is een pertinent verlangen van heel veel collaega’s.

Uw syndicale afgevaardigde, dr. Vercammen, heeft me telefonisch wel gemeld dat een individuele vraag om geschrapt te worden van de DM ledenlijst, wel kan, op individuele basis, indien het andere syndicaat dit diskreet en uitdrukkelijk zou vragen.

Deze halfslachtige ‘oplossing’ geeft geen zekerheid voor ‘ mijn stem’ en is technisch heel omslachtig en dus voldoet ze mij niet.

Graag uw goed, maar snel,  antwoord want de tijd dringt.

Met collegiale hoogachting

Dr.f.snoeckx

 


Van: Thoelen Dominique [mailto:dthoelen@skynet.be]

Verzonden: dinsdag 16 februari 2010 7:56

Aan: 'Patrick Vanmechelen'; 'Gilbert Schraepen'; 'Bruno Bemelmans'; 'Mertens Dirk'

CC: 'Olga Van De Vloed'; 'Paul Van de Wiele'; 'Sijbers Pierre'; 'Dr. Jan Vanschoenbeek'

Onderwerp: dubbel lidmaatschap

Beste collegae,

Tijdens de AV van vorige zaterdag kwam het dubbel syndicaal lidmaatschap even ter sprake en werd er info gegeven die U wel zou kunnen interesseren.

De centrale boodschap van DM is en blijft “constructieve samenwerking”, wij willen niemand tegenwerken.

Indien U collegae kent die in de problemen kunnen geraken door hun dubbel lidmaatschap, dan bestaat de mogelijkheid dat ze individueel (!) contact opnemen met DM : ofwel Dieter Vercammen, afdelingshoofd van Domus Syndicaal, ofwel Tom Vandaele, de directeur van DM. Zij zullen zeker samen met de betrokken huisarts naar een positieve oplossing zoeken voor dit  probleem !

Gelieve geen publiciteit te geven aan deze info, behalve dan aan individueel belanghebbenden, opdat dit DM initiatief voor dubbel lidmaatschap voor alle partijen ook op een positieve manier kan gerealiseerd worden en niet dient opgeheven te worden door negatieve publiciteit hieromtrent.

Indien u nog andere huisartsenkringen kent waar deze problematiek actueel zou zijn, kunt u me altijd de contactpersoon doorgeven.

Mvg

Dominique Thoelen

 

2026.115

Update Impulseo: premie voor (loon)kosten 2026 blijft gevrijwaard

 

Het gezamenlijke initiatief van huisartsen en praktijkondersteuners heeft na overleg met het kabinet van minister Gennez een eerste succes geboekt.

De Impulseo-premie voor de loonkosten van 2026 blijft behouden en wordt in 2027 nog uitbetaald.

Tegelijk lanceren de betrokken organisaties, waaronder dus het ASGB,  een bevraging om de impact van de geplande afschaffing van Impulseo in kaart te brengen.

 

 

2026.114

Informatiecampagne RIZIV over GMD: wat is dat daar over arbeidsongeschiktheid?

 

Op 23 oktober jl. heeft het RIZIV een brief gestuurd naar de huisartsen om het belang van het GMD nog eens te kaderen (zie pdf als bijlage).

In die brief stond ook een passage over het feit dat vanaf 2027 het GMD onmisbaar zal zijn bij het attesteren van arbeidsongeschiktheid.

Die passage heeft blijkbaar voor heel wat verwarring en ongerustheid gezorgd, zo maken wij op uit (heel wat) reacties die we hebben ontvangen.

Vandaar dat we één en ander willen verduidelijken.

2026.113

Nieuwe regels voor terugbetaling dermatochalasis (oftalmologie)

 

Op 28 oktober 2026 werd een KB van 8 oktober 2026 gepubliceerd dat aangepaste regels invoert voor de terugbetaling van dermatochalasis (245733-245744 Plastie voor dermatochalasis van het bovenste ooglid, per ooglid" N 200).

Deze nieuwe regels die in voege treden vanaf 1 december 2026, zouden aldus een onderliggende nota van het Verzekeringscomité objectiever en betrouwbaarder moeten zijn dan de huidige criteria.