Fonds medische ongevallen*

ASGB-BERICHT 2010.160

Geachte Collega,



In het BS van 7/7/2010 verscheen een KB i.v.m. de financiering van het Fonds voor medische ongevallen.

We hebben u vroeger al bericht dat we vrezen dat dit schromelijk ontoereikend zal zijn.

Door het gratis advies van het Fonds aan patiënten die menen enig nadeel te hebben ondervonden, valt te vrezen dat het aantal klachten zal toenemen.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur 


Publicatie: 2010-07-07



FEDERALE OVERHEIDSDIENST VOLKSGEZONDHEID, VEILIGHEID VAN DE VOEDSELKETEN EN LEEFMILIEU



25 JUNI 2010. - Koninklijk besluit betreffende het bedrag ten laste van de administratiekosten van het Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering bestemd voor de financiering van het Fonds voor de medische ongevallen in 2010



ALBERT II, Koning der Belgen,

Aan allen die nu zijn en hierna wezen zullen, Onze Groet.

Gelet op de wet van 31 maart 2010 betreffende de vergoeding van schade als gevolg van gezondheidszorg, met inzonderheid op artikel 10, 1°;

Gelet op het advies van de Algemene Raad van het RIZIV, gegeven op 26 april 2010;

Gelet op het adviezen van de Inspectie van Financiën, gegeven op 11 mei 2010 en op 21 mei 2010;

Gelet op de akkoordbevinding van de Minister van Begroting, gegeven op 3 juni 2010;

Op de voordracht van de Minister van Volksgezondheid en Sociale Zaken, en op het advies van Onze in Raad vergaderde Ministers,

Hebben Wij besloten en besluiten Wij :

Artikel 1. In toepassing van artikel 10, 1°, van de wet van 31 maart 2010 betreffende de vergoeding van schade als gevolg van gezondheidszorg wordt het bedrag ten laste van de administratiekosten van het Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering, bestemd voor de financiering van het Fonds voor medische ongevallen, voor het jaar 2010 vastgesteld op 5.385.000 euro.

Art. 2. Onze Minister bevoegd voor de Volksgezondheid en de Sociale Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit.

Gegeven te Brussel, 25 juni 2010.

ALBERT

Van Koningswege :

De Minister van Volksgezondheid en Sociale Zaken,

Mevr. L. ONKELINX

 

2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).