ASGB/Kartel wil andere teststrategie

ASGB-BERICHT 2021.183
Corona

Allle signalen van de artsensyndicaten ten spijt, heeft het Overlegcomité van vandaag 26 november 2021, onvoldoende gevolg gegeven aan het verzoek van de huisartsen om de teststrategie bij te sturen.

De syndicaten wensen dan ook samen nog een ultieme poging doen om aan de bel te trekken. Hieronder vindt u het gezamenlijk persbericht. 

 

Overlegcomité laat huisartsen stikken

Na een zoveelste keer aan de noodrem te trekken, hadden we toch gehoopt dat het overlegcomité nu drastisch maatregelen ging nemen om de druk op de huisartsgeneeskunde te verminderen.  Tot treurens toe hebben we herhaald dat een wijziging van de teststrategie absoluut noodzakelijk is om de druk van het testen en tracen bij de huisartsen weg te halen zodat zij terug volop hun rol kunnen spelen in de zorg voor de zieke patiënt.

Tot onze ontsteltenis moeten we vaststellen dat de beslissingen hierover naar het IMC worden doorgestuurd.  Hetzelfde IMC dat in de voorbije weken nooit thuis gaf en ondanks eindeloze discussie geen letter aande teststrategie wijzigde.  Laat ons zeggen dat we weinig vertrouwen hebben in morgen.

Het is nu meer dan duidelijk.  De huisartsgeneeskunde, de basis van de geneeskundige zorg, is voor de politiek van geen tel.  Men laat liever meer dan 10.000 hoogopgeleide artsen zich bezig houden met testjes nemen, codes produceren en attesten uitschrijven dan hen in te zetten waarvoor ze opgeleid zijn : de zorg voor de zieke patiënt, COVID of non-COVID opnemen.

Onze smeekbede om eindelijk terug huisarts te mogen zijn, om de collega’s van de tweede lijn te kunnen helpen door een goede triage te doen, door patiënten die niet noodzakelijk naar het ziekenhuis zouden moeten op een excellente manier thuis te behandelen wordt genegeerd.

Het IMC is morgen echt het IMC van de laatste kans.  Wij hebben een pakket maatregelen uitgewerkt en voorgelegd aan de verschillende kabinetten om de teststrategie grondig te wijzigen en de huisartsen eindelijk te ontlasten.  Als de 9 ministers van volksgezondheid morgen nog enige respect voor de huisartsen hebben dan keuren zij het uitgewerkte voorstel zonder dralen goed, zoniet bewijzen ze dat de huisartsgeneeskunde voor hen van geen tel meer is

Namens

ABSYM-BVAS : Dr. Luc Herry, Dr. Jos Vanhoof, Dr. Marc Moens

KARTEL : Dr. Thomas Gevaert, Dr Michel Creemers, Dr Paul De Munck

AADM : Dr. Roel Van Giel

 

 

Reacties

met de drie artsensyndicaten dreigen met een specifieke zorgstaking zou wellicht wel helpen;
niemand neemt nog een PCR af , simple comme bonjour

Marc Dusauchoit

Idd algemene staking en de overheid negeren zoals zij ons ook negeren

Bongaerts Anouk
2026.031

Antibiotica-indicatoren: eerste (collectief) ‘rapport’ beschikbaar

 

In november 2023 werden drie zgn. indicatoren inzake het voorschrijven van antibiotica ingevoerd, zie ook ons bericht van toen, https://asgb.be/node/28723. De bedoeling was en is uiteraard dat er minder zou voorgeschreven worden.

Een jaar later is de eerste impact van deze indicatoren geanalyseerd en ook gepubliceerd. En wat blijkt? Deze eerste resultaten zijn een stap in de goede richting, aldus het RIZIV. 

2026.030

Deconventietermijn eindigt op 12 maart a.s.

 

Het nieuwe akkoord 2026-2027 werd gepubliceerd op 10 februari 2026 waarna de zgn. deconventietermijn van 30 dagen is beginnen lopen.

Die termijn eindigt deze week donderdag op 12 maart 2026. Wie volledig wil deconventioneren of slechts partieel wil (de)conventioneren, moet dat dus ten laatste doen op die dag (en dit via ProGezondheid). Daarna is het onherroepelijk te laat.

2026.029

Enquête door Recip-e over problemen met e-health

 

Recip-e doet een bevraging naar de problemen en tekortkomingen die artsen ondervinden bij het gebruik van e-health en eraan gerelateerde diensten.

De bedoeling is dat Recip-e deze zaken inventariseert en vervolgens op zoek gaat naar oplossingen.

U kunt de enquête invullen via deze link https://forms.gle/wc2nXRBybYkhFTk98

Gelieve dit desgevallend te doen vóór 23 maart a.s. zodat uw antwoorden nog tijdig verwerkt kunnen worden (voor een eerste analyse op 26 maart 2026).