Herziening erkenningscriteria pediaters: kandidaten gezocht voor werkgroep

2022.065

De herziening van de erkenningscriteria pediatrie, met o.a. de erkenning van diverse subdisciplines, is al jaren onderwerp van discussie.

Vroegere adviezen van de Hoge Raad werden door de bevoegde ministers niet opgevolgd (en dat geldt ook voor inwendige disciplines).

De FOD wil de debatten nu heropenen en stelt daartoe een werkgroep samen. We kunnen daarvoor experten voordragen.

Leden die hierin geïnteresseerd zijn kunnen zich aanmelden bij het secretariaat (info@asgb.be).

---------------------------------------------

De erkenningscriteria voor het specialisme PEDIATRIE niveau 2, worden bepaald door een M.B. van 1979 (1).

Het wordt tijd om deze criteria te actualiseren, en dat geldt ook voor de adviezen van 2015 van de Hoge Raad Artsen voor de niveau 3 titels pediatrie cardiale, gastro-enterologie, pneumologie, nefrologie en endocrinologie. Deze adviezen van 2015  voor bijkomende niveau 3 titels werden nooit gevolgd door een publicatie in het Belgisch Staatsblad.

De beroepstitel neonatologie (niveau 3) wordt momenteel geregeld door het art N, A, 7° van het MB 15.09.1979. Deze reglementering moet specifieker worden en geactualiseerd.

Minder dringende dossiers betreffen de niveau 3 titels hemato-oncologie (MB 14 mei 2007 (3) en pediatrische neurologie (MB 6 april 1995 (2)..

Er zal een ‘gemengde’ werkgroep opgericht worden om een advies voor te bereiden voor de actualisatie van de criteria voor de niveau 2 beroepstitel in de pediatrie en de niveau 3 titel in de neonatologie. De adviezen van 2015 over de niveau 3 titels pediatrische cardiologie, gastro-enterologie, pneumologie, nefrologie en endocrinologie zullen geactualiseerd worden.

We hebben gevraagd aan de administraties van de Gemeenschappen een delegatie voor te stellen van de betrokken Erkenningscommissies (pediatrie niveau 2 en3)  van de twee Gemeenschappen,  rekening houdend met een evenwichtige vertegenwoordiging van universiteiten en beroepsverenigingen.

De leden van de plenaire vergadering Hoge Raad Artsen zijn uiteraard eveneens van harte welkom om deel te nemen aan de werkzaamheden. De artsen pediaters, maar ook de huisartsen en artsen-specialisten van andere disciplines.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.