Twee nieuwe interpretatieregels m.b.t. geneesmiddelen

2022.073

 

In het Staatsblad van 30 mei 2022 zijn twee interpretatieregels verschenen i.v.m. de terugbetaling van geneesmiddelen:

- een voor de behandeling van evolutieve tuberculose

- een voor de behandeling van gevorderd of gemetastaseerd mammacarcinoom.

Hierna vindt u de integrale tekst van de nieuwe regels.

Publicatie : 2022-05-30

Numac : 2022041137

Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering

Interpretatieregel

Op voorstel van de Commissie Tegemoetkoming Geneesmiddelen van 22 2 2022 en in uitvoering van artikel 22, 4° bis, van de wet betreffende de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkeringen, gecoördineerd op 14 juli 1994, heeft het Comité van de verzekering voor geneeskundige verzorging op 25-04-2022 de hierna volgende interpretatieregel vastgesteld :

Interpretatieregel voor de vergoeding van de farmaceutische specialiteiten waarvan de vergoeding afhankelijk is van de afwezigheid van evolutieve tuberculose door afname van een Mantoux-test.

Vraag:

In welke situatie kan een Mantoux-test vervangen worden door een IGRA-test om de afwezigheid van evolutieve tuberculose aan te tonen terwijl de vergoeding van farmaceutische specialiteiten afhangt van de afname van deze test ?

Antwoord :

Indien de arts-specialist, die de aanvraag van machtiging indient voor de farmaceutische specialiteit waarvan de vergoeding afhangt van de uitvoering van een Mantoux-test, reeds beschikt over een resultaat van een IGRA-test, kan deze laatste een Mantoux-test vervangen om de aanwezigheid van evolutieve tuberculose uit te sluiten.

De voorgenoemde interpretatieregel treedt in werking op 1 juni 2022.

De Leidend ambtenaar,

Jelle COENEGRACHTS

Directeur-generaal a.i. geneeskundige verzorging

De Voorzitster,

Anne KIRSCH

Publicatie : 2022-05-30

Numac : 2022041161

Op voorstel van de Commissie Tegemoetkoming Geneesmiddelen van 29-03-2022 en in uitvoering van artikel 22, 4° bis, van de wet betreffende de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkeringen, gecoördineerd op 14 juli 1994, heeft het Comité van de verzekering voor geneeskundige verzorging op 25-04-2022 de hierna volgende interpretatieregel vastgesteld:

Interpretatieve regel voor de terugbetaling van de farmaceutische specialiteiten met nab-paclitaxel als actief bestanddeel.

Vraag:

In welke mate mag een farmaceutische specialiteit op basis van nab-paclitaxel terugbetaald worden in het kader van de behandeling van volwassen rechthebbenden met inoperabel lokaal gevorderde of gemetastaseerde triple-negatieve borstkanker (TNBC) bij wie de tumoren een PD-L1-expressie hebben van ≥ 1% en die niet eerder chemotherapie voor gemetastaseerde ziekte hebben ontvangen, en dit indien toegediend in combinatie met TecentriqR (atezolizumab) 840mg of in combinatie met TecentriqR 1200mg?

Antwoord :

Indien een patiënt geniet van een terugbetaling voor TecentriqR 840mg of voor TecentriqR 1200mg en voldoet aan de vergoedingsvoorwaarden van § 9120000 (de behandeling van volwassen rechthebbenden met inoperabel lokaal gevorderde of gemetastaseerde triple-negatieve borstkanker (TNBC) bij wie de tumoren een PD-L1-expressie hebben van ≥ 1% en die niet eerder chemotherapie voor gemetastaseerde ziekte hebben ontvangen), is de specialiteit op basis van nab-paclitaxel vergoedbaar zonder voorafgaande machtiging, zelfs indien niet aan alle criteria van de vergoedingsvoorwaarden van de specialiteit op basis van nab-paclitaxel is voldaan, en dit voor een periode gelijk aan de duur van de machtiging voor de terugbetaling van TecentriqR 840mg of TecentriqR 1200mg en indien de aflevering van de specialiteit op basis van nab-paclitaxel wordt uitgevoerd door de ziekenhuisapotheker die TecentriqR 840mg of TecentriqR 1200mg heeft afgeleverd.

De voorgenoemde interpretatieregel treedt in werking op 1 juni 2022.

De Leidend ambtenaar,

Jelle COENEGRACHTS

Directeur-generaal a.i. geneeskundige verzorging

De Voorzitster,

Anne KIRSCH



 

 

 

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.

Breed consortium van huisartsen én praktijkondersteuners tegen afschaffing Impulseo

 

De aangekondigde afbouw van Impulseo blijft voor grote ongerustheid zorgen, niet alleen bij huisartsen, maar ook bij praktijkverpleegkundigen, praktijkmedewerkers en patiënten.

In die mate dat er een heus consortium ontstaan is dat niet alleen uit de drie artsensyndicaten (ASGB, VAS en AADM) bestaat maar ook uit Domus Medica, stuurgroep Kafka, de universitaire huisartsencentra, de opleidingscentra, enz.

2026.109

Vlaamse regering schrapt ook ‘Bewegen op verwijzing'

 

Het stond de vorige weken wat in de schaduw van de afschaffing van Impulseo maar de besparingsdrift van de Vlaamse regering heeft nog een slachtoffer gemaakt: de ondersteuning voor ‘Bewegen op verwijzing’ stopt vanaf 2027.

Al even onbegrijpelijk als Impulseo want deze formule had nu eens succes, … of is dat net de reden misschien?

Je hebt als verwijzende arts in principe niet de opdracht om de betrokken patiënten op de hoogte te brengen, die taak komt de begeleidende coaches toe.

2026.108

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.