Eindelijk ook Impulseo voor loonkosten van verpleegkundige hulp?

2022.112

Dat dit zou kunnen, daar vraagt ASGB al jaren naar. De Vlaamse regering blijkt echter niet van de rapste. Reeds in 2020 werd het proces opgestart om Impulseo te hervormen en in elke vergadering ‘en cours de route’ hebben we dit benadrukt.

Nu pas, 2 jaar later, is men er eindelijk toegekomen een ‘wettekst’ uit te schrijven die hiervoor de basis zal vormen. Het gaat om een Vlaams (ontwerp)Besluit dat de ganse Impulseo-regeling definitief zal overhevelen van het federale naar het Vlaamse niveau (het KB van 2012 zal worden opgeheven en vervangen door het Vlaams Besluit).

Deze nieuwe Vlaamse regeling zal niet alleen in een tussenkomst in de loonkosten van een administratieve kracht voorzien maar ook in die van een verpleegkundige. Eindelijk dus!

Het ontwerpbesluit voorziet 1 januari 2023 als datum van inwerkingtreding voor de nieuwe regeling. Strikt gezien wil dit zeggen dat een verpleegkundige pas in aanmerking komt vanaf volgend jaar. Op aandringen van ASGB - zie de pdf als bijlage met de naam ‘emailsASGB’ – werd echter een soort van opt-in voorzien waardoor u kunt beslissen om ook al voor 2022 een beroep te doen op de nieuwe Vlaamse regeling i.p.v. de bestaande federale regeling. Dit is opgenomen in art. 24, 2de lid van het ontwerpbesluit (zie de pdf als bijlage met als naam ‘tekstontwerpbesluit’). Op die manier kunt u dan ook al voor 2022 de loonkosten van een verpleegkundige subsidiëren.

Let wel, het gaat nog altijd maar om een ontwerpbesluit. De definitieve goedkeuring van de tekst wordt pas in het najaar van 2022 verwacht.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.