ASGB-webinar over wetgeving gezondheidszorgen

2022.188

ASGB biedt aan zowel leden als niet-leden de mogelijkheid om online een cursus te volgen over de toepassing van de ZIV-wetgeving (inhoud zie hieronder en in het document als bijlage). Voor leden is dit gratis, niet-leden betalen € 40.

Deze cursus wordt gegeven door een specialist ter zake, de heer Willy De Buyser, gewezen senior-inspecteur bij Solidaris, en kadert in de rubriek ‘ethiek en economie’ van de accreditering. De aanvraag hiervoor is in behandeling.

De cursus vindt plaats in twee delen op woensdag 18 en woensdag 25 januari 2023, telkens vanaf 20 uur. De inhoud van de twee dagen is verschillend, het gaat dus NIET om twee maal dezelfde inhoud, waardoor het aangeraden is om beide dagen te volgen. 

Inschrijven voor deze cursus kan door u via email aan te melden op info@asgb.be. Gelieve verplicht in deze email op te geven: naam en voornaam, Riziv-nummer, de vermelding huisarts/HAIO/specialist/ASO, het specialisme in de laatste twee gevallen en de naam van uw praktijk of ziekenhuis. Niet-leden kunnen het inschrijvingsgeld van € 40 storten op BE13 4078 1299 1139 met de mededeling ‘opleiding ZIV-wet 18 en 25.01.2023’. Op 18 en 25 januari zal u dan de vergaderlink (Zoom) voor de betrokken dag ontvangen.

Vervolmaking Gezondheidszorgen omvat : een inleidend gedeelte ZIV-wetgeving, verschillende ZIV-tussenkomsten, nomenclatuur geneeskundige verstrekkingen (algemeen overzicht), laag variabele zorg (algemeen overzicht), nomenclatuur revalidatieverstrekkingen (algemeen overzicht), persoonlijk aandeel patiënt, forfaitaire tegemoetkomingen, geneesmiddelen, ziekenhuisverpleging en supplementen (kamer + ereloon), overeenkomsten en akkoorden, accreditering, conventionering, globaal medisch dossier, zorgtrajecten, echelonering, derdebetalersregeling/sociale derdebetaler, my-carenet, getuigschrift voor verstrekte hulp (E-attest), maximumfactuur, uitreiking bewijsstuk aan patiënt, ISI+ kaart, verhoogde verzekeringstegemoetkoming (VT), Europese ziekteverzekeringskaart (EZVK), statuut personen met chronische aandoening, bijzonder solidariteitsfonds (BSF), palliatief forfait, vlaamse zorgbudgetten, dringend ambulancevervoer en verklarende woordenlijst

Reacties

no comment

Anoniem

No

Dr Christiane Pouliart

No

Pouliart christiane

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.030

Deconventietermijn eindigt op 12 maart a.s.

 

Het nieuwe akkoord 2026-2027 werd gepubliceerd op 10 februari 2026 waarna de zgn. deconventietermijn van 30 dagen is beginnen lopen.

Die termijn eindigt deze week donderdag op 12 maart 2026. Wie volledig wil deconventioneren of slechts partieel wil (de)conventioneren, moet dat dus ten laatste doen op die dag (en dit via ProGezondheid). Daarna is het onherroepelijk te laat.

2026.029

Enquête door Recip-e over problemen met e-health

 

Recip-e doet een bevraging naar de problemen en tekortkomingen die artsen ondervinden bij het gebruik van e-health en eraan gerelateerde diensten.

De bedoeling is dat Recip-e deze zaken inventariseert en vervolgens op zoek gaat naar oplossingen.

U kunt de enquête invullen via deze link https://forms.gle/wc2nXRBybYkhFTk98

Gelieve dit desgevallend te doen vóór 23 maart a.s. zodat uw antwoorden nog tijdig verwerkt kunnen worden (voor een eerste analyse op 26 maart 2026).

2026.028

NRKP organiseert webinar doelmatige zorg op 12 maart 2026

 

De Nationale raad voor kwaliteitspromotie (NRKP), opgericht binnen het RIZIV heeft tot doel initiatieven te bevorderen en te ondersteunen die de kwaliteit van de zorg verbeteren.

In het kader van een kwaliteitsbevorderende aanpak wil de NRKP de vertegenwoordigers van de verschillende medische specialismen uitnodigen om te werken aan analyses van praktijkvariaties (of van het voorschrijven van geneesmiddelen) die betrekking hebben op hun specialisme.