RZV, E-Health voor de ziekenhuizen

ASGB-BERICHT



FOD / donderdag 7 oktober 2010 om 9u30



Nationale Raad voor Ziekenhuisvoorzieningen

Werkgroep "E-Health voor de ziekenhuizen"


In samenspraak met de Voorzitter van de werkgroep, de Heer Smeets, zal die vergadering in twee delen verlopen en wordt als volgt georganiseerd :

- Van 9u30 tot 11uur,zal de Heer Robben een voorstelling doen van de projecten “Hubs" en "MetaHubs"

- Van 11uur tot 12uur, een vereenvoudigd ontwerpadvies  vanuit de nota "E hosp") zal besproken worden. Bedoeling is om erin te slagen een ontwerpadvies voor te stellen op de twee plenaire vergaderingen van 14 oktober 2010.

2026.115

Update Impulseo: premie voor (loon)kosten 2026 blijft gevrijwaard

 

Het gezamenlijke initiatief van huisartsen en praktijkondersteuners heeft na overleg met het kabinet van minister Gennez een eerste succes geboekt.

De Impulseo-premie voor de loonkosten van 2026 blijft behouden en wordt in 2027 nog uitbetaald.

Tegelijk lanceren de betrokken organisaties, waaronder dus het ASGB,  een bevraging om de impact van de geplande afschaffing van Impulseo in kaart te brengen.

 

 

2026.114

Informatiecampagne RIZIV over GMD: wat is dat daar over arbeidsongeschiktheid?

 

Op 23 oktober jl. heeft het RIZIV een brief gestuurd naar de huisartsen om het belang van het GMD nog eens te kaderen (zie pdf als bijlage).

In die brief stond ook een passage over het feit dat vanaf 2027 het GMD onmisbaar zal zijn bij het attesteren van arbeidsongeschiktheid.

Die passage heeft blijkbaar voor heel wat verwarring en ongerustheid gezorgd, zo maken wij op uit (heel wat) reacties die we hebben ontvangen.

Vandaar dat we één en ander willen verduidelijken.

2026.113

Nieuwe regels voor terugbetaling dermatochalasis (oftalmologie)

 

Op 28 oktober 2026 werd een KB van 8 oktober 2026 gepubliceerd dat aangepaste regels invoert voor de terugbetaling van dermatochalasis (245733-245744 Plastie voor dermatochalasis van het bovenste ooglid, per ooglid" N 200).

Deze nieuwe regels die in voege treden vanaf 1 december 2026, zouden aldus een onderliggende nota van het Verzekeringscomité objectiever en betrouwbaarder moeten zijn dan de huidige criteria.