Impulseo I, evaluatie

ASGB-BERICHT 2009.088

 

In de werkgroep van de MedicoMut, die tot taak heeft Impulseo I te evalueren, heeft het ASGB de volgende punten voorgesteld en verdedigd. Deze zijn tot stand gekomen na de raadpleging van onze leden over dit onderwerp en door de grote expertise, die het ASGB heeft als steunpunt voor een belangrijk aantal dossiers binnen Impulseo I.

 

·        De huidige reglementering voor de grootsteden, die gebaseerd is op een achterhaald KB inzake stadsvernieuwing, dient afgeschaft te worden. In de grootsteden moeten alle deelgemeenten van vòòr de fusie op dezelfde wijze behandeld worden m.b.t. de berekening van de verhouding huisartsen/bevolking als andere gemeenten in de rest van het land.

 

·        Tevens dient men bij de berekening uit te gaan van het begrip FTE huisarts.

 

·        Er moet een overgangsregeling voorzien worden inzake het toekennen van de premie voor huisartsen, die zich, kort nadat een gemeente van de lijst geschrapt is, toch vestigen in die gemeente. B.v. een overgangstermijn van 6 maanden.

 

·        Indien een huisarts al enige tijd gevestigd is in een zone, waar men voor een nieuwe vestiging een premie ontvangt en deze huisarts start een nieuwe vestiging in een zone, waar men eveneens recht heeft op een premie, moet het mogelijk zijn dat deze huisarts voor zij nieuwe vestiging aanspraak kan maken op een premie, mits aan de 2 volgende voorwaarden wordt voldaan:

§  de huisarts heeft nog nooit een premie ontvangen

§  de huisarts neemt de patiënten van zijn eerste  praktijk niet mee naar de nieuwe praktijk. Hierbij kan gesteld worden dat dit automatisch het geval zal zijn indien een huisarts zich vestigt in een deelgemeente, die niet grenst aan de deelgemeente waarin hij reeds gevestigd was.

§   

·        De mogelijkheid moet voorzien worden dat huisartsen, van wie de erkenning verwacht wordt binnen de volgende maanden, vervroegd een beroep kunnen doen op de leningen, omdat sommige huisartsen zware investeringen doen alvorens ze starten en de financiële middelen nodig hebben. Er zou kunnen voorzien worden dat de lening gegeven wordt onder de opschortende voorwaarde van de erkenning en dient terugbetaald te worden indie de erkenning niet behaald kan worden binnen een termijn van zes maanden na de voorziene datum van erkenning.

 

Deze punten worden nu verder uitgewerkt en daarna aan de MedicoMut voorgelegd.

 

 

 

2026.115

Update Impulseo: premie voor (loon)kosten 2026 blijft gevrijwaard

 

Het gezamenlijke initiatief van huisartsen en praktijkondersteuners heeft na overleg met het kabinet van minister Gennez een eerste succes geboekt.

De Impulseo-premie voor de loonkosten van 2026 blijft behouden en wordt in 2027 nog uitbetaald.

Tegelijk lanceren de betrokken organisaties, waaronder dus het ASGB,  een bevraging om de impact van de geplande afschaffing van Impulseo in kaart te brengen.

 

 

2026.114

Informatiecampagne RIZIV over GMD: wat is dat daar over arbeidsongeschiktheid?

 

Op 23 oktober jl. heeft het RIZIV een brief gestuurd naar de huisartsen om het belang van het GMD nog eens te kaderen (zie pdf als bijlage).

In die brief stond ook een passage over het feit dat vanaf 2027 het GMD onmisbaar zal zijn bij het attesteren van arbeidsongeschiktheid.

Die passage heeft blijkbaar voor heel wat verwarring en ongerustheid gezorgd, zo maken wij op uit (heel wat) reacties die we hebben ontvangen.

Vandaar dat we één en ander willen verduidelijken.

2026.113

Nieuwe regels voor terugbetaling dermatochalasis (oftalmologie)

 

Op 28 oktober 2026 werd een KB van 8 oktober 2026 gepubliceerd dat aangepaste regels invoert voor de terugbetaling van dermatochalasis (245733-245744 Plastie voor dermatochalasis van het bovenste ooglid, per ooglid" N 200).

Deze nieuwe regels die in voege treden vanaf 1 december 2026, zouden aldus een onderliggende nota van het Verzekeringscomité objectiever en betrouwbaarder moeten zijn dan de huidige criteria.