KB op het BFM gewijzigd (onder meer m.b.t. EPD, cybersecurity en ASO)

2024.080

 

Op 10 juni 2024 werd een KB gepubliceerd dat het KB op het BFM wijzigt.

Hoe komt dat?

Semestrieel worden de regels voor betoelaging van de ziekenhuizen via het BFM aangepast.

Enerzijds bepaalt men de totale som die mag verdeeld worden en dat is ruim 11miljard 639 miljoen euro voor 2024 en anderzijds wijzigt men concreet waar nodig het besluit zelf.

Uiteraard zijn er heel wat technische wijzigingen die ogenschijnlijk kleine aanpassingen zijn maar die voor individuele ziekenhuizen wel grote gevolgen kunnen hebben. Die wijzigingen worden dan ook best in elk ziekenhuis afzonderlijk bevraagd.

Waarover gaat het concreet?

Er wordt blijvend geïnvesteerd in het EPD en Cybersecurity evenals in maatregelen om het verpleegkundig kader te versterken.

Opvallend is de toevoeging van een bedrag van 30 mil euro ter ondersteuning van de opleiding van de kandidaat specialisten en dit via via onderdeel B4. De verdeling onder de ziekenhuizen van deze som gebeurt via een formule die een hele A4 pagina beslaat. Vrij omslachtig dus. Belangrijke voorwaarde is wel dat de CAO die op 19 mei 2021 gesloten werd, wordt gevolgd en terug te vinden is in elk individueel contract van de ASO met het Ziekenhuis.

In de NPCAZ werd al geopperd dat dit bedrag in sommige ziekenhuizen hoger zou zijn dan de uitkering aan de ASO. Zoals u weet, wordt een eventueel negatief saldo ten last gelegd van de honoraria.

 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van het op 10 juni 2024 gepubliceerde besluit terug.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.