Nomenclatuurnummer voor uitvoeren van euthanasie eindelijk echt dichtbij

2025.014

 

Op het Verzekeringscomité (CGV) van 3 februari 2025 werd het voorstel goedgekeurd om een nomenclatuurnummer in te voeren voor het uitvoeren van euthanasie. Het gaat om een samengevoegd nummer 107251 – 107262 en de vergoeding zal € 180,24 bedragen. 

In dit honorarium zit niet alleen het uitvoeren van de euthanasie maar ook de materiaalkosten (exclusief de medicatie), het invullen van het registratiedocument en het vaststellen van het overlijden annex het invullen van de overlijdensakte.

Dit alles is opgenomen in een ontwerp-KB dat nu nog de (nieuwe) ministerraad moet passeren. Daarna kan het dan eindelijk in het Staatsblad verschijnen.

En eindelijk is niks overdreven, want de eerste stappen voor dit honorarium werden al gezet … in 2019 door onze ex-voorzitter, Dr. Hueting; zie de berichten hierna https://asgb.be/node/28369 en https://asgb.be/node/28519.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de nota van het CGV.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2025.124

Nieuw akkoord 2026-2027: witte rook

 

Woensdagnacht 17 december werd in de Medicomut een akkoord bereikt tussen artsen en ziekenfondsen voor een nieuwe conventie van twee jaar (2026 en 2027).

In omstandigheden en tijden waarin er 0,0 budgettaire marge is, mag dat een heuse prestatie genoemd worden en vooral een bewijs dat het overleg in zijn huidige vorm wel degelijk nog werkt.

Hopelijk knoopt ook de minister dat laatste in zijn oren, nu hij de tekst van zijn Kader- of Hervormingswet aan het herschrijven is (na o.a. opmerkingen van de Raad van State en de Gegevensbeschermingsautoriteit). 

2025.129

Nieuwe tarieven 2026: fysiotherapie – fysische geneeskunde en revalidatie

 

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven die van toepassing zijn vanaf 1 januari 2026.

2025.128

Nieuwe tarieven 2026: klinische biologie

 

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven die van toepassing zijn vanaf 1 januari 2026.